YZF R125

46
Yamaha YZF R125
Ortalama Yakıt Tüketimi
3.23 – 3.70
lt / 100 km.

 Kullanıcı Verileri 
Kayıt Sayısı: 20
Ortalama : 3.231

Teknik Özellikleri
Motor Hacmi  124.70 cc
Motor Özelliği  Tek silindir, 6 vites
Motor Gücü  14.75 hp @ 9000 rpm.
Tork  12.24 Nm @ 8000 rpm.
Maksimum Hız  120 km/h
Ağırlık  127 kg.(boş)
Sele Yüksekliği  825 mm.
Yakıt Kapasitesi  11.50 Litre.
Ön Fren  292 mm disk
Arka Fren  230 mm disk
Ön Lastik Ebatları  100/80 – 17M/C
Arka Lastik Ebatları  130/70 – 17M/C
Paylaş

46 Yorum

 1. Bir kaç şeyden bahsedip birdaha devam ettirmeyeceğim şu Yzf konusunda. Gerek yeni başlayacaklar gerek artık benzinden şikayet edenler, gerekse parça sıkıntısı yaşayanlar için düşünülen bir motor bu yzf lakin ESMER bir arkadaşında dediği gibi sanırsın motor dünyasının üvey evladı, herkes söz birliği etmişçesine kötülüyor motosikleti. kimisi o fiyata alınmaz diyor, kimisi gitmiyor etmiyor diyor hepsi de altın elbiseli adam’ı referans gösteriyor. Bencede kendisi son derece yanlı davranıyor bu konuda. Niye honda 125cc’yi aynı şekilde eleştirmiyor.? Buna cevap yok. ikisi de aynı sinif motorsikletler. Honda’nın motorunu olduğu gibi anlatıyor ama Yamaha yzf-r125’i yerden yere vuruyor. Bir tane mi iyi yönü olmaz bir motorun..? Yamaha o kadar mühendisi boşa çalıştırıyor, buradan o anlaşılıyor.

  Lan belki bende o para var ve sadece motorsiklete binmek için biniyorum.? ama kötülemek bedava. Neymiş, gitmiyormuş. Sanki yamaha’nın “bu motor 250 km/h hıza ulaşabiliyor” diye bir iddiası var. Hep bizim bilgi sahibi olmadan eleştirme huyumuz… Araba forumlarında hiç böyle ucuz eleştiriler yok mesela ama motosiklet forumları böyle eleştirilerle dolu. Ulan 125cc motor gitmiyor diye eleştirilir mi.? Gitmiyor zaten amk. Toyota yaris forumlarında araba gitmiyor diye eleştiren gördünüz mü.? Herkes biliyor zaten kapasitesini. Sanki maserati forumundayız.

  Ha oturuş pozisyonuna laf edenleri bir nebze anlarım, çok rahat değil, eyvallah. 2013 modelinin sıfır fiyatı da 10 bin tlyi geçiyor plaka ruhsat ıvır zıvırları ile. pahalı mı.? Evet pahalı. Bunu da eleştir. başımın üstünde yerin var. Keyif için alınabilecek bir motor bana göre. Motosiklet dünyasında her ihtiyaca göre ayrı ayrı motosikletler var ama en çok yerden yere vurulanı da bu motosiklettir. Bunu yeni anladım. Giderim bu fiyata 600 lük 1000 lik bir makinada alırım sıkıntı değil. Ama görüş benim tarz benim zevk benim. Almıyorum arkadaş.

  “peki neden almayayım bu yzf yi” diyorsun.? mantıklı bir tane cevap yok. “onu alacağıma x alırım” diyor anca. ulan sen al x’i. ben sevmiyorum x’i amına koyayım.? Matametikte sevmezdim değer vermezdim o yüzden matematiğim hep kötü geldi.

  İşte laf olsun, torba dolsun. Hadi şimdi sittirin gidin. 30 yaşındaki adamı küfür ettiriyorsunuz.

 2. İlk motosikletim ve bir gün olsun şikayet etmedim. Eleştirilere gelince; herkes söz sahibi, kendini ispatlama çabasında vs… Önemsemeyin, gülün geçin.. Yada en basiti; 125 cc bir motosiklet, 600 cc sınıfıyla kıyaslanırcasını anlatılıyorsa, Yamaha’yı tebrik etmek gerekiyor. ;)

 3. bizzat ben 2 yıldır aktif yamaha yzf r125 kullanıcısıyım. 100 km de 3,5 değil 2,5 yakmadı daha geçen test ettim 100 km de 2 litre harcattım ortalama bir değer demek istediğim diğer modeller için de geçerli bu sitede verilen yakıt verilerin doğruluğundan şüphe içindeyim

 4. Denildigi gibi her cesit motor var bunu begenmediysen alma arkadas zorla kimseye motor satmiyorlar yeni baslayan biri icin ve birazda motorda görüntü olsun diyen icin guzel bir motor illaki hiz diyorsan sadece bu motor yok yzf serisinde üst motorlardan birini de. Tercih edebilirsin. Zevk meselesi yani

Bir Yorum Bırakın